Categories

Telegram Botları Nedir, Ne İşe Yarar?

Telegram Botları Nedir, Ne İşe Yarar?

Telegram Botları, Telegram içinde çalışan üçüncü taraf uygulamalardır. Telegram Botları hakkında temel bilgileri ve daha fazlasını ve Telegram Botları ile neler yapabileceğimizi keşfedelim…

Telgraf Botları ile kullanıcılar mesajlar, komutlar ve diğer satır içi istekler göndererek botlarla etkileşime girebilir. Bunun dışında, botlarınızı resmi bot API’sine HTTPS isteklerini kullanarak da kontrol edebilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi Telegram, başlangıçtan itibaren tamamen özgür ve açık bir şekilde tüm bilgilerini kullanıcılarına sunuyor ve kodları herkese açıktır. Telegram, bota sahip ilk uygulama oldu ve ayrıca aralarındaki botları popülerleştirmek ve geliştirmek için herkese açtı. Üçüncü taraf geliştiricilerin bot oluşturması için bir Bot API ve platform başlatarak daha faydalı ve işlevsel bir Bot arşivine ulaşılabilecek. Geliştiricilerin, gereksinimlerine göre özel botlarını inşa etmeleri gerçekten yararlı olacaktır.

Telegram Botları Ne İşe Yarar?

Telegram Botları başkalarına bir şeyler öğretebilir, herhangi bir bilgiyi arayabilir, herhangi bir haber yayınlayabilir, herhangi bir şeyi hatırlatabilir, oyun oynayabilir, başkalarıyla bağlantı kurabilir, diğer hizmetlerle kolayca entegre olabilir.

Telegram Botları, geçerli uygulamanızı çevrimiçi içerik araması için bırakmanızı gereksiz hale getirerek çevrimiçi etkileşimi basitleştirir. Bunun yanı sıra, bu botlar, haber vurgularını okumak, metin çevirmek, alışveriş yapmak, hava durumunu kontrol etmek gibi işler için de izin verebilir. 

Telegram’ın 3.0 güncellemesiyle Telegram Uygulamaları botlarla çok kolay bir şekilde etkileşime girebilir. Çoğu durumda, hiçbir şey yazmak zorunda kalmadan botlar size bir dizi özel buton sağlayacaktır. Ayrıca, Botlar artık size özel görevler için özel klavyeler sağlayabilir. 

Burada botları kullanarak yapabileceğimiz bazı şeylerden bahsetmiştim:

  • Botları kullanarak özelleştirilmiş bildirimler ve haberler alabiliriz.
  • Kendi kullanımınız için diğer hizmetlerle entegre edebiliriz.
  • Diğer Telegram kullanıcılarının ödemelerini kabul edebilirsiniz.
  • Gereksinimlerinize göre Telegram Botlarını kullanarak kolayca özel araçlar oluşturabiliriz.
  • Tek ve çok oyunculu oyunları kolayca oluşturabiliriz.
  • Görünürlüğünüzü artırmak için sosyal hizmetler oluşturabilirizsiniz.
  • Son olarak, neredeyse istediğimiz her şeyi yapabiliriz. 🙂

Telgraf Botları Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar mesaj, komut ve diğer satır içi istekleri göndererek bu botlarla etkileşime girebilir veya onlarla konuşabilirler. Ya da daha iyisi, nasıl geliştireceğinizi biliyorsanız, kendi botunuzu geliştirebilirsiniz.

Telegram botları sayesine Telegram kullanmak daha ilginç hale geldi çünkü botlar uzun süredir var, çok işlevseller ve daha zengin kullanıcı arayüzüne sahipler. Kesinlikle, Telegram Botları yakın gelecekte diğer sohbet teknolojisi arasında bir sonraki büyük adım olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir