Categories

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Telegram hesabı oluşturma süreci Android ve iOS’ta aynıdır. Birkaç kolay adımda nasıl hesap oluşturacağınıza bakalım…

Şüphesiz Telegram’ın özellikler açısından WhatsApp’tan daha işlevsel ve popüler olduğu şüphesiz. Bu yüzden, herkes şu anda bir Telegram hesabı oluşturmak ve kullanmak için Telegram uygulamasını indiriyor. Telegram’ı kullanmaya başladığınızda, seveceğinize eminiz. Temiz kullanıcı arayüzü ve güçlü sohbet ve pazarlama araçları ile diğer sosyal mesajlaşma uygulamalarından daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Yedeklerinizi WhatsApp gibi tutmanıza gerek yok, çünkü Telegram tüm dönüşümlerinizi bulutta tutan bulut tabanlı bir arayüze sahiptir. WhatsApp’ın aksine, akıllı telefonunuzu yanınızda bulundurmanıza gerek yok. Tek bir hesapla birden fazla cihazda kullanabilirsiniz. Bir Telegram hesabı oluşturduktan sonra bile, özelliklerini doğrudan akıllı telefonunuzun tarayıcısında kullanabilirsiniz.

Android ve iPhone için Telegram’da Hesap Oluşturma

Telegram kullanıcıları, Telegam Grupları ve Telegram Kanalları oluşturarak işletmelerinin reklamlarını yapabilecekleri gibi fikirlerini ve düşüncelerini de yüz binlerce kişiyle paylaşabilmektedirler. Sadece resim ve videolar değil daha fazlasını kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan 1.5 GB’a kadar olan herhangi bir dosyayı paylaşabilirsiniz. Bizce ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazlasıyla yeterli.

Telegram, Android, iOS, Windows, Mac ve Linux platformlarında kullanılabilir. Ancak, esas olarak akıllı telefonlar için tasarlanmıştır. Telegram’da bir hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin. Diğer anlık mesajlaşma uygulamaları gibi çok kolaydır. Telegram hesabını kalıcı olarak silme için makalemizi de kontrol edebilirsiniz.

Unutmayın, yeni bir Telegram hesabı oluşturmak için bir Android veya iOS fark etmez bir akıllı telefona veya tablete ihtiyacınız var. Maalesef şimdilik Telegram’ın PC sürümü ile bir hesap oluşturamazsınız.

1. Telegram uygulamasını yükleyin: Telegram messenger’ı indirmek için Google Play Store’u veya App Store’u açın. Yükleme işlemini tamamladıktan sonra uygulamayı açın.

2. Telefon numaranızı girin: Hesap oluşturmak için bir telefon numarasına ihtiyacınız vardır. Karşılama ekranını açtıktan sonra, telefon numaranızı girmek için Start Mesajlaşmaya Başlayın düğmesine dokunun. Numarayı girer girmez SMS alacaksınız. Devam etmek için bu kodu uygulamaya girin.

3. Adınızı ekleyin: Telegram sizden adınızı(zorunlu) ve soyadınızı(isteğe bağlı) girmenizi isteyecektir. Devam etmek için bu bilgileri girin. Dilerseniz profil fotoğrafınızı da bu ekrandan tanımlayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. 🙂

Telegram hesabınız artık hazır. Telegram hesabı oluşturma işlemi hem Android hem de iOS cihazlar için aynıdır. Profil resminizi ve kullanıcı adınızı ayarlamak için Ayarlar sayfasına gidebilirsiniz. Artık arkadaşlarınıza ve ailenize mesaj gönderebilirsiniz.

Dilerseniz Telegram Kanalları sayfamızı ziyaret ederek En İyi Telegram Kanalları listemize göz atabilirsiniz. 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir