Categories

Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

telegram hesabını kalıcı olarak silme

Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Telegram hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız Android, iPhone veya masaüstünüzdeki Telegram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Telegram hesabınızı birkaç basit adımla kalıcı olarak silebilirsiniz. Peki Telegram hesabı nasıl silinir bir göz atalım.

Bu anlık mesajlaşma uygulaması aslında sadece bir mesajlaşma uygulaması değil. Çünkü Telegram sayesinde birçok yaratıcı ve üretken iş çıkarabilirsiniz. WhatsApp’ın ardından çıkan ve son yıllarda akıllı telefonlar için mevcut en iyi anlık mesajlaşma uygulamalarının ilk sıralarında yerini alan Telegram uygulamasını kullandınız ama Telegram hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsunuz. Bu kılavuz işinize yarayacaktır.

Telgram hesabınızı silmeden önce şunu hatırlatmak isteriz. Telegram hesabınız sildiğiniz anda tüm mesajlarınız, gruplarınız ve kişileriniz de Telegram hesabınızla birlikte silinecektir. Bu Telegram hesabınız ile doğrulanmalıdır ve geri alınamaz olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Telegram Hesabının Otomatik Silinmesi

Telegram hesabınız belli bir süre uygulamaya girmediğiniz zaman hesabınız otomatik olarak silinecektir. Bu süreyi kendiniz değiştirebilirsiniz. Varsayılan süre olarak 6 ay olarak belirlenmiştir. Dilerseniz 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 ay seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz.

  1. Ayarlar ikonuna tıklayarak Ayarlar sayfasına ulaşın
  2. Gizlilik ve Güvenlik butonuna tıklayın ve bu sayfaya girin
  3. Gizlilik ve Güvenlik sayfasında Hesabımı Bu Kadar Uzaksam Sil butonuna tıklayarak 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 12 ay seçeneklerinden birisini seçin.

Artık Telegram Otomatik Silme sürenizi ayarladınız. Telegram’ınızı bu süre içerisinde bir defa dahi olsa kullanmazsanız hesabınız otomatik olarak silinecektir.

Manuel Olarak Telegram Hesabını Silme

Telegram hesabınızı masaüstü tarayıcınızdan veya akıllı telefonunuzdan manuel olarak silmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için telefon numaranızın kullanılıyor ve ulaşılabilir olduğundan emin olmalısınız. Eğer eminsek Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme bağlantısını izleyelim.

1- İlk olarak Hesabı Silme veya Uygulamaları Yönetme sayfasına gidin.

2- Telefon numaranızı yazın. Türkiye için başında +90 olan uluslararası telefon numarasını yazın

3- Sonraki butonuna basın. (Bu aşamadan sonra Telegram telefonunuza bir doğrulama kodu gönderecek.)

4- Kodu yazın. Uygulamanız üzerinden gelen kodu telefon numaranızın altındaki kutucuğa yazın veya yapıştırın.

5- Hesabımı Sil butonuna basın. (Dilerseniz Telegramı neden silmek istediğinizi burada belirtebilirsiniz.)

Unutmayın hesabınızı silmeniz durumunda kişileriniz, mesajlarınız ve gruplarınız da hesabınız ile birlikte silinecektir. Umarız Telegram hesabını kalıcı olarak nasıl sileceğinizle ilgili bu makalemizi beğenmişsinizdir. Bunlar, Android, iOS ve Masaüstü bilgisayarlarda bir Telegram hesabını silmenin resmi yoludur.

Bu yöntemler Telegram Gizlilik Politikası sayfasında bulunabilir, ancak ayrıntılı olarak görsellerle destekleyerek sizlerle paylaşmak istedik. Makale ile ilgili herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa, aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir