Categories

Telegram Kanal Üye Sayısını Artırmak

Telegram Kanalını Büyütmek ister misiniz? İşinizi büyütmek ve Telegram üyelerinin sayısını artırmak için bu kanıtlanmış yolları izlemelisiniz.

Telegram kullanıyorsanız ve hala bir kanal oluşturmadıysanız, Telegram kanalı oluşturmak için makalemizi ziyaret edebilirsiniz. Kanal özelliği 2016’da tanıtıldı ve geçen bu 4 yılda rekabet artık çok yüksek. Üyelerinizi büyütmek her zaman zaman alır, ancak Telegram kanalınızı nasıl tanıtacağınızı bilmiyorsanız, sizin için bu iş dahada zor olacaktır. 2020 yılında Telegram içerisinde binlerce kanal göreceksiniz. Son zamanlarda herkes işlerini tanıtmak için Telegram’a geçiş yapıyor. Çünkü üyelere doğrudan akıllı telefondan ulaşabilirler. 

Telegram üyeleri ile neler yapabilirsiniz?

Bir işiniz varsa veya pazarlamacıysanız, müşteri = para olduğunu bilirsiniz. Sadık müşterileriniz varsa, o zaman daha fazla paranız olur. Telegram kanal üyelerini artırarak,

  1. Takipçilerinizi artırabilir
  2. Firmanızın satışlarını artırabilir
  3. Ürünlerinizi tanıtabilir
  4. Web sitenize veya blogunuza trafik çekebilir
  5. Diğer kanalları tanıtarak para kazanabilirsiniz.

Bunlar, yüksek sayıda Telegram üyesine sahip olmanın sadece birkaç nedenidir. Ancak, Bunlar dışında çok daha fazla sebep bulabilirsiniz.

Telegram Kanal Üyelerini Artırma

1. Kısa ve Akılda kalıcı Bir Isim Seçin

Bir isim bir kitabın ön kapağı gibidir. Yeni bir kanal başlatacak bir Telegram hesabınız varsa , her zaman kolayca hatırlanabilecek kısa bir ad seçmelisiniz. Yeni kanalınızın adını verirken en fazla 12 harften oluşan 2 veya 3 kelime kullanın. Bu sadece bir tavsiyedir, ancak unutmayın ki, kısa bir isim markalaşma için daha iyidir.

Diğer popüler kanalların adını kopyalamayın. Aklınızı kullanın ve farklı ve yenilikçi bir şey düşünün. Daha sonra bir kanalın adını değiştirebilirsiniz, ancak bu tavsiye edilmez. Biraz zaman ayırın ve benzersiz bir ad seçin.

2. Kullanıcı Adını Eşleştirin

Herkese açık bir kanal oluşturuyorsanız, ona bir kullanıcı adı vermeniz gerekir. Telegram’da kullanıcı adını yazarak kanalınızda kolayca arama yapabilirsiniz. Bu nedenle, kanalınızın adıyla eşleşen bir kullanıcı adı aramayı deneyin. Kanalınızın adının “Telegram Reklam” olduğunu varsayalım, ardından kullanıcı adını “telegramreklam” olarak Koymaya çalışın eğer bu mümkün olmuyorsa kullanıcı adınıza en yakın ismi seçebilirsiniz. 

3. Kanal Görüntüsü ve Kanal Açıklaması 

Kanalınızı tanımlamak için doğru bir açıklama gereklidir. Bir kullanıcı kanalınıza ilk kez geldiğinde, açıklamayı okur. Bilgilendirici bulmuşlarsa kanalınıza katılırlar. Bu nedenle, daha fazla üye çekmek için her zaman kanalın açıklamasına doğru bilgileri girin.

Kanalınıza çekici bir resim de koymalısınız. Unutmayın, Telegram kanalları daire tarzı görüntüler gösterir. Bu nedenle, benzersiz bir daire görüntüsü oluşturmaya çalışın.

4. Doğru Konuyu Seçin

Telegram kanalındaki takipçileri artırmak istiyorsanız, doğru konuya ihtiyacınız var. Kanalınızı oluşturmadan önce biraz araştırma yapmanız gerekir. Birkaç büyük kanal seçin ve yayınladıklarını inceleyin. Örneğin, güncel haber veya komik şeyler ile ilgileniyorsanız, bu konularda 10K’dan fazla üyeye sahip bir kanallar arayın ve bunlardan birkaçına katılın. Günlerin başında, takip ettiğiniz kanallar gibi benzer yayınlar yayınlamaya çalışın. Kanalınızı tanıtmadan önce birkaç çekici yayına ihtiyacınız var.

5. Gönderide İlgi Çekici Resimler Kullanın

Görsel yayınların metin yayınlarından daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Metin postanızla bir resim veya video yayınlarsanız, etkileşim paylaşım için daha fazla olur.

Fotoğraflarınızda ve videolarınızda filigran kullanmayı unutmayın. Birisi filigranlı yayınları paylaşırsa, başkalarının kanalınıza ulaşması kolay olur. Görüntülü bir yayın, normal bir yayından daha fazla görüntüleme alır.

6. Tutarlı Olun

Her şeyden önce, gönderilerinizi günlük olarak yayınlayacağınız bir zaman aralığı seçin. Günde iki yayın yayınlamayı düşünüyorsanız, düzenli olarak iki yayın yayınlayın. Bu kanalınızın sadık üyeler kazanmasına yardımcı olur.

Yararlı içerikleri düzenli olarak yayınlarsanız üyeleriniz kanalınızı büyümesine yardımcı olur. Ancak, bunun için sadık üyelere ihtiyacınız var. 

7. Tanıtımdan Önce Kanalınızı Temizleyin

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, daha fazla Telegram üyesi edinmek için tanıtım yapmanız gerekir. Ancak bundan önce kanalınızı temizlemelisiniz. Kanalınızın konusuyla ilgili olmayan veya ilginç olmayan herhangi bir gönderi varsa, bunları silin.

Tanıtımdan sonra, kanalınıza yeni bir kullanıcı gelir ve alakalı olmayan yayınlar görürse oraya katılmak istemeyebilir. Ancak, tüm yayınlarınız benzersiz ve kullanışlı ise, kesinlikle sadık üyeler alırsınız.

8. Sosyal Medyada Tanıtım

Telegram kanalını ücretsiz olarak nasıl tanıtabilirim? Cevap Sosyal Medya. Dünyadaki insanların çoğu sosyal medyayı öğrenme ve eğlence amaçlı kullanıyor. Kanalınız için filigran eklenmiş görüntülerinizi paylaşabileceğiniz ilgili Google+ veya Facebook gruplarını aramanız gerekir.

Facebook sayfalarınız veya takipçileri olan diğer sosyal hesaplarınız varsa, bunları yeni Telegram kanalınızı tanıtmak için kullanabilirsiniz. Kanalınızın bazı yararlı yayınlarını göndererek üyelerin buna katılmalarını isteyin. WhatsApp kullanıyorsanız, arkadaşlarınızdan yeni kanalınıza katılmalarını da isteyebilirsiniz.

9. Çapraz Tanıtım

Bu, kanalınıza daha fazla üye eklemenin kolay bir yolu değildir, ancak kanalı güçlendirmenin en hızlı yolu budur. Her şeyden önce, kanalınızla aynı konuya sahip bir kanal aramalısınız. Başka konularla da gidebilirsiniz, ancak bu size iyi bir sonuç vermeyebilir.

Bir kanal bulduğunuzda, o kanalın yöneticisini aramalı ve çapraz tanıtım için talep etmelisiniz. Yönetici ile iletişime geçmeden önce, o kanalın gönderisinin görünümlerini kontrol etmeyi unutmayın. Paylaşım görüntüleme sayısı kanalınızdan çok düşükse, orada tanıtım yapmayın.

10. Ücretli Tanıtımlar

Kanalınızda 1K üyeniz varsa ve 5K üyesi bulunan bir yöneticiyle karşılıklı tanıtım için iletişim kurarsanız, kabul etmeyebilir. Bu durumda, ücretli tanıtım kullanabilirsiniz. Yöneticiden ücretli bir tanıtım isteyin ve reklamınızı en üstte tutmasını isteyin. 

11. Telif hakkıyla korunan materyalleri yayınlamayın

Telegram her şeyi paylaşmak için açık bir platformdur. Ancak, telif hakkıyla korunan materyaller kanalınızı yok edebilir. Korsan dosyaları paylaşmayı planlıyorsanız, Telegram kanalınızı kalıcı olarak yasaklayacaktır.

Telegram kanalındaki üyeleri artırmak istiyorsanız, filmlerin ve korsan yazılımların büyümenin en iyi yolu olduğunu inkar etmiyoruz. Ancak, Telegram ekibi kanalınızı kaldıracaktır ve tüm çabanız boşa gidecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir